Erik Epistoletto

PERSONAALTREENER / KALISTEENIKA RÜHMATREENER

 

Tel. 58911309  stuudioyksus@gmail.com

MINU TEE KALISTEENIKA JUURDE

Ühel kevadel paar aastat tagasi tekkis tunne, et ma vajan täieliku välja lülitust. Linnast, mürast, inimestest. Kammisin Airbnb-d ja otsisin kauget koobast võimalikult sügavas metsas, vähemast ei oleks tookord piisanud. Jäin pidama metsaonnil Saaremaal, millel puudus elekter, vesi ja nagu hiljem selgus, asus väljaspool 4G leviala. Vesi, mille pidin saama kõrval asuvast raba ojast, kadus koos suve kuumaga. Onni sain enda käsutusse kogu suveks. Meri, järv, saun, mets, kamin kõik mega aga mis saab kehalisest tegevusest??

Lähtusin reaalsusest, et jõusaali ma endaga kaasa vedada ei saa. Tuli õppida kohanduma. Otsisin internetist keharaskuse trenni kohta kuni avastasin keeruliselt hääldatava inglisekeelse sõna calisthenics. Kalisteenika, kalisteetika, kalisteeniks, mis see täpselt oligi? Pole viga, probleem ei olegi semantikas. Ettevalmistus suveks hakkas mööda ehituspoode mürgeldades, nimelt otsustasin ehitada kokkupandava puust ja rauast välijõusaali (barstarzz park). Suve alguseks oligi park kärusse kokku pakitud ja reis Saarele sai alata.

Suvi eraldatuses vastas ootustele ja keharaskuse trenn sai igapäevaseks koosluseks. Internetis käisin harva, mõne kilomeetri kaugusel jalgrattaga, peamiselt Spotify lugusi alla laadimas või uut õpitud võõrsõna calisthenics googeldamas, et harjutusi leida. Suve lõpuks oli selge, jõusaali ma ei naase. Liiga elutu, ühelaadne, tuim on jõusaali trenn võrreldes keharaskuse trenniga, millest suve jooksul oli saanud mu uus kaaslane. Spordiklubide tehisus, pop pahn muusika pole minu jaoks. Nii sündis Üksus.

Püüan elu ja sündmusi tajuda läbi tervikliku tunnetuse. Kui sa hõljud liiga kõrgel, siis kaugened eluandvatest juurtest, madalal roomates muutud räpaseks. Asetsen pigem keskel. Kuskil peab alati peituma eluterve huumor, ka liiklusummikus teisi autojuhte sõimates või kasvõi ahastuses. Väga tähtis on kohalolu, see on nagu kodu. Olles kohalolu kaotanud on nii hea teada, et sul on koht kuhu naasta. Pean lugu puhtast veest, tervislikust toitumisest (enamasti taimetoit), talvel on kõige ägedam asi talisuplus, suvel aga võtan kaamera ja lähen otsima hetke.

KALISTEENIKA

Kalisteenika on oma sisemise jõu ja osavuse väljapoole projekteerimine. Jõusaali trenn on kvantitatiivne – harjutuse tehnika on omastatav suhteliselt kerge vaevaga, koormust lisatakse kilodes, eesmärk on suuresti vorm, st. välimus. Kalisteenika puhul lisandub raskus järjest tehnilisema (ja raskema) soorituse selgeks õppimise läbi. See teeb kalisteenika pigem kvalitatiivseks, eesmärk on oma võimete ja jõu tunnetamine ja arendamine. Kalisteenika ei ole lihaste kasvatamine. Kui sa jõuad sellisesse faasi, kus sinu jaoks on oluline oma keha ja võimete tundma õppimine, siis on väga võimalik, et kalisteenika on sinu jaoks. Muide, kalisteenika on väga sobilik ka lihaskasvuks. Olen jõudnud elu suurima lihasmassini just läbi keharaskuse treeningu.

PERSONAALTREENING ERIKUGA

Olen tegelenud kalisteenikaga 3 aastat ja läbinud selle ajaga mitu õppekurvi, mida oskan näha treenitavate arengus. Oman pikajalist jõusaali tausta ja seeläbi oskan suhestuda kõige seal toimuvaga, näiteks on minu jaoks tuttavad isoleeritud harjutused mida sageli tehakse tavalises raskustega jõutrennis ja millega väga paljud on harjunud.

2021 suvel omastasin EKR tase 3 treeneri kvalifikatsiooni tunnistuse. Minu personaaltrennis püüan julgustada treenitavat ise õppima. Tähtis koht on tehnikal kuid veel olulisem on lihtsalt hakata pihta.

PERSONAALTREENING KALISTEENIKAS

• Eesmärkide püstitamine ja progressi teekonna kaardistamine
• Kava koostamine ja koos treeneriga läbi tegemine
• Tehnika viimine täiuslikuks
• Huvitavate harjutuste demonstreerimine
• Algaja nõustamine
• Olulisemad punktid sinu teekonnal (jõusaalist) kalisteenikani
• Nipid ja trikid, kuidas teha raskest liigutusest kerge ja vastupidi
• Abivahendite kasutamine
• Tervisliku toitumisalased soovitused

PERSONAALTREENING FITNESSIS

• Sinu eesmärkide ja mure kohtade ära kuulamine
• Kava koostamine ja koos treeneriga läbi tegemine
• Harjutused soovitud ja nõrkadele lihasgruppidele (kõht, tuharad)
• Kinniste puusade ja õlaliigeste avamine dünaamiliste tehnikate abil
• Huvitavate harjutuste demonstreerimine
• Algaja nõustamine
• Tavalise jõusaali (masinatega treenimisest) ülemineku nõustamine
• Erinevate abivahendite kasutamine (kummid!)
• Tehnika lihvimine täiuslikuks
• Regulaarne rasva protsendi mõõtmine ja kaalu langetamise tehnikad
• Tervisliku toitumise soovitused

HINNAD*

SÜVITSI TÖÖ KOOS PERSONAALTREENERIGA

25€ 1h per inimene.

30€ 1h kaks inimest korraga (15€ inimese pealt)

39€ 1h kolm inimest korraga (13€ inimese pealt)

Kava 25€, kliendile 20€

Rasva % mõõtmine ja kaalu manageerimise juhend 25€, kordusmõõtmine 7€

* Treenitav ei pea omama Üksuse kuukaarti
** Kohale tulemise annulleerimine etteteatamisega tasuta, samal päeval etteteatamisega 50% hinnast, etteteatamata 100% hinnast.

 

Annan Üksuses ka kalisteenika rühmatrenni

 

 

.

.

TAGASI ALGUSESSE